Slide background

MĚSTSKÁ POLICIE

města Mikulov

mp.mikulov.cz

Slide background

sledujte

AKTUÁLNÍ DĚNÍ

MĚSTSKÁ POLICIE

města Mikulov

mp.mikulov.cz

UDÁLOSTI LISTOPAD

Dne 1. 11. 2023 v čase 12:36 hodin bylo na MP Mikulov nahlášeno občanem Mikulova, že v lokalitě Náměstí v Mikulově ve spodní části se na chodníku nachází silně podnapilý a také i pomočený neznámý muž! Zasahující strážníci MP Mikulov následně uvedenému muži poskytli první pomoc a také u něj provedli orientační dechovou zkoušku na zjištění stavu momentální alkoholové podnapilosti. Následně zjištěné výsledky zkoušky byly více jak alarmující, jelikož hladina alkoholu se vyšplhala až na hodnotu 3,33 promile alkoholu. Z důvodu zachování veřejného pořádku a také z důvodu zdravotní bezpečnosti byl identifikovaný cizinec r. 1972

2.12.2023Zobrazit vícehned

UDÁLOSTI ŘÍJEN

Začátek měsíce října byl ve znamení zvýšeného zájmu nenechavých zlodějíčků o místní velkoprodejny. Paradoxem na vzniklé situaci byla zajímavá okolnost, kdy ve všech řešených případech se nejednalo o občany Mikulova. Otázkou zbývá, kolik dalších případů krádeží nebylo zjištěno, případně nebyly nahlášeny na MP Mikulov. V drtivé většině nahlašovaných protiprávních události vede klasický trojlístek supermarketů: Lidl, Tesco, Billa. Strážníci MP Mikulov byli do zmíněných prodejen přivolání vždy, když byli pachatelé přistiženi a zadržení personálem prodejen. Začneme 1. 10. 2023, kdy v čase 7:33 hodin byla při krádeži v prodejně Tesco Mikulov zadržena silně podnapilá občanka Svárova ze Vsetínska r. 1998. Tato do Mikulova údajně zavítala z důvodu nabízené pracovní příležitosti. Otázkou je, jakou pracovní příležitost si odhalená pachatelka představovala. Další krádež se odehrála dne 3. 10. 2023 v čase 10:15 hodin. 

31.10.2023Zobrazit vícehned

UDÁLOSTI ZÁŘÍ

Dne 1. 9. 2023 v čase 8:50 hodin zaznamenali strážníci MP Mikulov, že v prostoru před starou BČS na ul. Brněnské v Mikulově je vedle silniční komunikace volně vyteklá motorová nafta! Jednalo se o místo, kde často parkují odstavené kamiony. V danou chvíli se však na místě již žádné nákladní vozidlo nenacházelo. Z důvodu většího množství uniklých pohonných hmot, přivolali zasahující strážníci MP Mikulov na místo mikulovský výjezd HZS Jmk. Přivolaní hasiči následně znečištěné místo zabezpečili a vyteklou naftu eliminovali a posléze také sanovali. 

18.10.2023Zobrazit vícehned